Чигиринський навчально -виховний комплекс І-ІІІ ст.№3Четвер, 25.04.2024



Меню сайту
Категорії розділу
Шкільні новини [36]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Причини травмування дітей

Причина 1. Поведінка самої дитини, яка отримала травму

Ця причина поділяється на такі підгрупи:

низький рівень сенсомоторного розвитку дитини. До травмування призводять низький рівень координації рухів, невміння володіти своїм тілом, а також відсутність необхідних навиків при виконанні певних дій;

відсутність або недостатність знань про небезпеку, про можливі наслідки вибраного варіанту дій;

зневажання відомою небезпекою через більш сильний мотив, наприклад, через бажання справити враження на значимих для дитини людей;

втома, емоційне збудження, ігровий раж, спортивний азарт та інші психофізіологічні стани, які впливають на успішність плину тієї чи тієї діяльності. Основну частину травм цієї підгрупи становлять травми, отримані в рухливих іграх. При цьому нерідко сильну дезорганізувальну дію на поведінку дитини справляє бажання досягти найкращого результату, а також змагальний характер гри, нові завдання, що виникають зненацька, та небезпечні ситуації, в яких потрібно швидко й самостійно прийняти рішення.

Причина 2. Дії однолітків, які оточують дитину

Найчастіше діти травмують одне одного під час гри (біг і наштовхнувся; підліз під гойдалку, що розкачувалася, тощо). Але особливу увагу мають привернути випадки, пов’язані з поведінкою, яка містить елементи фізичного насилля до інших дітей, а іноді й з цілеспрямованим бажанням завдати болю, продемонструвати свою фізичну перевагу.

Причина 3. Дії дорослих, які оточують дитину

Йдеться про дії дорослих, зокрема батьків, які призводять до виникнення травмонебезпечної ситуації, а згодом і до травмування дитини. Найпоширенішою помилкою дорослих (вихователів, батьків) є недостатній догляд за дітьми у різних ситуаціях (на воді, на дорозі, на ігровому чи спортивному майданчику тощо), відсутність контролю за їхньою поведінкою. Ще одна помилка дорослих — незабезпечення безпечного середовища для дітей.

Дорогі батьки!


Багато шкоди народному господарству, особистим інтересам і життю громадян завдають пожежі. Отже, не зайвим буде ще раз нагадати батькам: ховайте сірники від дітей. Звичайно, дуже добре виховувати у дітей самостійність. Але велику помилку роблять ті, хто доручає дитині дивитися за піччю чи газовою плитою. У кращому разі, дитина забуде про доручення. А це теж призведе до лиха. Перш ніж довірити дітям вмикати електричні прилади, розпалювати газові плити і т.д. необхідно навчити їх як це робити. 
Хто винен у тому, що дитина підпалила хату чи скирду, що малюк став жертвою своїх чи пустощів інших дітей! Винні ,насамперед, ми, дорослі. Батьки зобов'язані навчити своїх дітей правилам поведінки з вогнем, розповісти про те, до чого може призвести необережне користування сірниками. Слід пам'ятати, що сірники необхідно зберігати у місцях недоступних для дітей. 
Практика показує, що пустощів з вогнем майже не буває там, де діти зайняті у різноманітних іграх, гуртках, у художній самодіяльності. 
НЕ ПРОХОДЬТЕ ПОВЗ ДІТЕЙ, ЯКІ ГРАЮТЬСЯ З ВОГНЕМ!!!

ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

для дітей старшого дошкільного віку

Категорично забороняється:

· Гратися з сірниками.

· Запалювати папір або інші предмети і переносити вогонь.

· Без догляду дорослих запалювати вогнища із сухого листя, сміття.

· Вибирати вугілля під час горіння його в печі.

· При відсутності дорослих вмикати електроприлади.

· Класти іграшки та інші предмети на запалені плити або увімкнуті електроприлади.

· Запалювати легкозаймаючі речовини і перевіряти можливості їх загорання.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ПІД ЧАС ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖІ:

 Якщо виникла пожежа в приміщенні, не треба лякатися і ховатися.

 Якщо пожежа виникла в домашніх умовах і вогонь невеликий, потрібно швидко загасити його водою, накрити ковдрою або засипати піском.

 Якщо в приміщенні з’явилось багато диму, слід пробиратися до виходу повзком.

 Якщо в приміщенні є менші діти, треба негайно винести їх на вулицю.

 Не гаючи часу потрібно повідомити про пожежу когось із сусідів або інших дорослих.

 Якщо під час пожежі не має поблизу нікого з дорослих, дитина повинна сама викликати пожежну команду. Для цього потрібно набрати номер 101 та повідомити місце пожежі (назвати своє прізвище, ім’я, вулицю, номер будинку і квартиру)

Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода в Чигирині
Корисні посилання
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz