Чигиринський навчально -виховний комплекс І-ІІІ ст.№3Субота, 19.09.2020Меню сайту
Категорії розділу
Шкільні новини [36]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Що повинні діти знати про театр

Ознайомлення дітей з театром як культурною установою.

Як розвинути емоційне ставлення до театру у дітей старшого дошкільного віку?

Що таке театр? Для чого ходять до театру? Що можна дивитися вг театрі? Чи були ви в театрі? Чи подобається вам театр і чому? Що роблять в театрі? Що ви дивилися у театрі? Що найбільше запам'яталося, сподобалося у театрі? Як називають людей, які грають на сцені? Хто керує акторами? Що допомагає глядачам дізнатися, де відбувається дія? Хто малює декорації та шиє костюми тощо?

Театр як культурна установа.

Відвідування театру. Суттєві ознаки зовнішнього оформлення театру. Відмінні риси театральної споруди від інших будівель. Різні будівлі театральних споруд. Ознайомлення з театральними символами. Театральна афіша.

Внутрішні приміщення театру, їх оформлення.

Фойє, його призначення (великі дзеркала, фотографії акторів, картинки із вистав, бесіди про вистави в антракті). Гардероб (вішалки, номерки на одяг, біноклі). Повага до праці працівника театру — гардеробника. Зала для глядачів (комфортна зала, м 'які крісла, розставлені в певному порядку; номерки на кріслах; оркестрова яма). Сцена (таємничий занавіс, яскраві прожектори, декорації) та емоційні відчуття. Закріплення понять: декорації, фойє, сцена, оркестрова яма, прожектори.

Історія виникнення театру.

Як з'явився театр. Свята на плойках. «Веселі люди» — скоморохи. «Небилиці-небувальщини» скоморохів. Образ скомороха: яскрава сорочка^ кольоровий ковпак із брязкальцями, нарум'янені щоки. Мельпомена — Муза театру.

Театральна афіша. Для чого потрібна афіша? Що приваблює глядачів у афішах? Що можна дізнатися за афішами? Характерні особливості вистави в афіші. Чим відрізняються афіші?

Театральна каса. Театральний квиток — ряд, місце; число, місяць, час початку вистави; ціна квитка тощо. Контроль у квитку. Для чого потрібний театральний квиток? Як слід купувати квитки в театрі? Чарівні слова для театрального касира. Купівля квитків різної вартості.

Театральні професії. Ознайомлення з театральними професіями безпосередніх та опосередкованих учасників вистави.

Праця безпосередніх учасників вистави (ті, хто ставить виставу). Головні «чарівники» театру — актори. Повага до праці актора. Перевтілення актора. Виразна мова актора. Тіло актора, його хода, жести, міміка. Кімната, де проходять репетиції акторів. Керівник акторів — режисер. Творча робота режисера з акторами. Робота режисера з художником, диригентом і музикантами. Творча праця художника театру. Художня майстерня. Зображення художником декорацій: спеціальне оселення, форма та композиція. Відображення на декорації місця та часу дії театральної вистави; ескізи, костюми для акторів. Диригент і музиканти. Репетиції оркестру. Музика у виставі.

Праця опосередкованих учасників театру (ті, хто забезпечує умови для успіху вистави).

Професія касира та гардеробника, костюмера та гримера, бутафора та освітлювача. Робітники сцени. Важливість та корисність праці кожного з тих, хто працює в театрі.

Правила поведінки в театрі.

Хто їх має дотримуватись і чому?Важливість їх дотримання. Як не можна поводитись у театрі. Перші уроки культури поведінки в театрі. Знаходження свого місця в залі для глядачів. Правильний прохід по ряду перед виставою та під час вистави в залі для глядачів. Одяг для театру. Предмети, які можна брати до театру. Квіти, які дарують акторам.

Інтелектуальна, продуктивна та ігрова діяльність з елементами творчості (розгадування загадок, кросвордів,дидактичні ігри про театр;малювання декорацій вистави, театрального костюма, ліплення казкових героїв; гра в різні театральні професії тощо).

Види театру :драматичний, оперний, балетний, ляльковий, тіньовий, пальчиковий,театр мініатюр, мюзикл,пантоміма.

Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода в Чигирині
Корисні посилання
Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz